Дитяче рабство в Гаїті зростає

0

Реставек від французького rester avec – «залишитися з» – це дитина з вбогої гаїтянської сім’ї, батьки якої вирішили за краще віддати її в більш заможну сім’ю – в якості безкоштовної прислуги.

В даний час чисельність таких дітей зросла до 286 тисяч осіб. Крім харчування і даху над головою, реставеки часто отримують побої і образи, часом піддаються сексуальному насильству, але віддати дитину в рабство – як і раніше, популярне рішення для будинків, тому що інших варіантів просто немає.

У 2002 році реставеків на Гаїті було близько 172 тисяч, але зростанню їх числа сприяла сумнозвісна подія 2010 року – землетрус, який фактично зрівняв з землею столицю Порт-о-Пренс і прилеглі території. Без будинків залишилися близько півтора мільйона чоловік. У багатьох з них були діти, і єдиною можливістю не дати їм померти з голоду і знайти хоч якийсь дах над головою стало рабство. Згідно зі статистикою UNICEF від 2015 року, близько чверті місцевих дітей у віці від 5 до 17 років живуть не з батьками, хоча і не всі з них знаходяться в служінні (деякі – в дитбудинках, а декого помістили в благодійну резиденцію активісти-філантропи) .

Реставеки дійсно отримують обіцяну їжу і постіль, але не завжди так, як очікували їхні батьки. Їжа видається в крихітних кількостях, спати доводиться на підлозі, а бонусами йдуть образи і насильство. За це неповнолітні працюють по дому, прибирають на вулиці – роблять все, що накажуть господарі.

Соціологи кажуть, що дитяче рабство на Гаїті – складне явище, яке насилу піддається оцінці. В першу чергу, через відносини самих гаїтян: багато сільських жителі вважають долю реставека досить привабливою альтернативою і відправляють дитину в служіння з надіями і не без гордості. Часто обіцяється, що в обмін за працю господарі відправлять дитину вчитися до школи. Але це відбувається далеко не завжди. Є й випадки, коли в домашнє рабство потрапляє сирота, тоді перспективи ще більш туманні.
Loading...Залишити коментар