Для львівського сміття закрили всі полігони України

0

Через тиск з боку державних структур власник приватного полігону твердих побутових відходів (ТВП) у Донецькій області розірвав угоду з львівською мерією про прийом міського сміття.

Це був останній полігон ТПВ, який досі приймав львівське сміття. Про це 17 березня заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Українська держава закрила останній полігон, куди ми могли вивозити ТПВ зі Львова. Раніше доступ нам повністю закрила Львівська область, згодом всі інші області. Останій полігон, з яким була підписана угода – приватний в Покровську Донецької області. Сьогодні зранку подзвонив власник і сказав, що змушений розірвати угоду через тиск з боку державних структур», – повідомив Андрій Садовий.

Він також назвав символічним збіг цієї новини з сьогоднішнім підписанням ЛМР угоди з французькою компанією «Egis» на виготовлення проекту сучасного сміттєпереробного комплексу у Львові, наголосивши, що усі витрати з виготовлення такого проекту оплачує французький уряд.

«Я прошу зняти блокаду і зараз. Мова не про політичні рейтинги – мова йде про життя і здоров’я простих людей. У Львові живуть далеко не лише прихильники «Самопомочі» і не потрібно карати всіх львів’ян через те, що комусь не подобається позиція партії, яку я очолюю. Попри те, що я сподіваюсь на здоровий глузд в державних очільників, я вже дав доручення готуватись до функціонування міста в умовах надзвичайної екологічної ситуації. Прошу слідкувати за повідомленнями на цю тему», – додав Садовий.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.

Недавно з’явилась інформація, що меру Садовому можуть вручити підозру у цій справі.
Loading...Залишити коментар