Дуда підписав один з трьох скандальних законопроектів

0

Президент Польщі Анджей Дуда підписав один із трьох законів, прийнятих парламентом Польщі в рамках суперечливої судової реформи, ініційованої урядом.

Цю інформацію підтвердили у канцелярії глави держави, повідомляє Wyborcza.

Дуда підписав закон про суди загальної юрисдикції. Документ передбачає надання міністру юстиції, який одночасно обіймає пост генерального прокурора, більше повноважень та впливу на суди загальної юрисдикції.

Як повідомив «Укрінформ», незважаючи на те, що президент Польщі Анджей Дуда оголосив в понеділок про накладення вето на два з трьох законів про зміни у судовій системі Польщі, тисячі поляків знову ввечері вийшли на вулиці міст.

У Варшаві, Любліні, Кракові, Вроцлаві, Познані та багатьох інших містах вони дякували президенту Дуді за вето щодо законів про Верховний суд і Національну раду судочинства і вимагали його накладення на ще один закон — про суди загальної юрисдикції.

Нагадаємо, польська владна партія “Право і Справедливість” хоче внести зміни у три закони – про Верховний суд, Національну суддівську раду і суди загальної юрисдикції. Так влада хоче позбутися патологій в судовій системі країни. Опозиція і більшість суддівського корпусу наполягають, що це спроба підпорядкувати судову владу виконавчій.

Останніми днями в низці польських міст тривали протести проти запропонованих змін, зокрема під парламентом країни у Варшаві.

Польська опозиція заявила про загрозу Майдану через судову реформу. Раніше три попередні польські президенти заявили, що у Польщі іде процес побудови диктатури.

Сейм прийняв цей закон 20 липня, 22 липня його схвалив польський Сенат. Єврокомісія розкритикувала ініціативу і пригрозила Польщі серйозними наслідками, якщо нові норми набудуть чинності.

24 липня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на 2 скандальні закони.

Польська прем’єрка Беата Шидло заявила, що уряд все одно домагатиметься впровадження судової реформи, незважаючи на вето.
Loading...Залишити коментар