Двоє членів затриманого екіпажу «Норд» втекли

0

19 квітня близько 6:00 ранку двоє громадян України, членів екіпажу затриманого в Азовському морі судна “Норд” обманним шляхом виїхали з України в Білорусь.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян в Facebook.

“В аеропорту “Жуляни” на рейс, що прямував до Білорусі, зареєструвалося нібито двоє громадян РФ, на паспортний контроль вони пред’явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ в Харкові. Оскільки українська сторона не визнає документи, видані окупаційною владою РФ в Криму, але це не поширюється на документи, видані офіційно діючими диппредставництвами РФ на території України і, оскільки транскрипція прізвищ громадян в паспортах РФ відрізнялася від ідентифікаційних даних членів суднокоманди “Норд”, вони були пропущені через кордон і вилетіли в Білорусь”, – повідомив він.

Слободян також зазначив, що на момент вильоту відповідних доручень від інших правоохоронних органів або рішень судів про обмеження у виїзді членів суднокоманди на адресу Держприкордонслужби не надходило.

“З огляду на те, що є підстави сумніватися в законності видачі громадянам України – членам суднокоманди “Норд” – документів, які нібито підтверджують громадянство РФ, о 15:20, під час оформлення пасажирів на рейс, що прямував до Мінська Держприкордонслужба відмовила у виїзді ще сімом громадянам України – членам суднокоманди “Норд”, які показали під час контролю аналогічні документи громадян РФ”, – додав спікер ДПСУ.

Документи вилучено. Прикордонники склали протоколи про спробу незаконного перетину держкордону. Матеріали направлено до суду.

“Членам суднокоманди “Норд” в черговий раз запропоновано звернутися в органи Міграційної служби для підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах. За даним фактом поінформовано МЗС, СБУ та інші правоохоронні органи”, – підкреслив Слободян.
Loading...Залишити коментар