«Джавеліни» від США це політичний чи практичний хід? - Перший Соціальний

«Джавеліни» від США це політичний чи практичний хід?

0

США розглядають питання про передачу Україні партії знаменитих протитанкових ракетних комплексів Javelin (Джавелін) на суму 50 мільйонів доларів.

Військове та політичне керівництво в Україні вказують на цю подію, як на справжній прорив у військовій допомозі Сполучених Штатів, величезне досягнення української дипломатії і всієї Української держави.

Але давайте розберемо, що саме на практиці можна чекати від цього подарунку.

Вартість однієї ракети «Джавелін» при закупівлі Міноборони США становить не менше 100 тисяч доларів, вартість пускової установки – 130 тисяч (до ПУ комплектується якісна нічна і денна оптика).

Так що навряд чи Україна буде закуповувати потім ракету самостійно.

Тобто, щоб підстрелити один танк супротивника як мінімум потрібно викинути не менше 100 тис доларів США. Чому мінімум? Бо стріляти ними потрібно вміти, і якщо в ідеальних умовах розумна інфрачервона система самонаведення дає 96% прямого влучення то при теплових перешкодах, щільному диму, різних погодних факторах зростає вплив на точність розпізнавання та прицілювання навіть для професіонала.

Так, як їх (професіоналів в роботі з Джавелінами) ніколи не було в українській армії, а вчитись грошей нема часто навіть з парашутами стрибати, не кажучи про тренувальні постріли по 100 тис доларів – то виникають питання яким чином ця зброя зможе стати у пригоді при активному наступі супротивника?

Деякі користувачі соціальних мере звертають увагу, що 50 млн доларів могли врятувати життя 100 важкохворих українців, так і ці 100 можуть померти, бо держава не допомагає.

І знову ж не врятують Джавеліни українських військових від смертей в зоні АТО, адже їх за вимогою США використовувати на Донбасі заборонено.




Loading...



Залишити коментар