Екстрадованого з України бізнесмена засудили на 18 років

0У Молдові суд засудив до 18 років позбавлення волі бізнесмена В’ячеслава Платона, який був затриманий в Україні в липні 2016 року.

Платон був визнаний винним в шахрайстві в особливо великих розмірах і відмиванні грошей (ст. 190 і 243 кримінального кодексу Молдови), пише місцеве видання NewsMaker.

Прокурори припускають, що в результаті незаконних дій В’ячеслав Платон вивів з Banca de Economii (BEM) більше 800 млн леїв. Звинувачення ґрунтувалося на свідченнях іншого бізнесмена – мера Оргеєва Ілана Шора.

Суд також постановив конфіскувати у Платона фінансові активи та нерухоме майно на користь Banca de Economii на загальну суму 869 млн леїв. Серед них 63,89% акцій Moldindconbank, 83,12% акцій страхової компанії Asito, 87,27% акцій Alliance Insurance Group (розміщені в Victoriabank), всі акції двох брокерських компаній: Broking-VM і Asito-Broker, частки в п’яти різних компаніях та інші активи.
Крім того, Платону заборонено займати будь-які посади в банківських установах протягом 5 років.

Слід зазначити, що сторона звинувачення просила, щоб Платону дали 23 років позбавлення волі.

Після винесення вироку Платон заявив, що це «вирок не мені, а всій Молдові».

Як пише видання, Платон в ході судового процесу свою провину не визнавав і завжди стверджував, що його арешт ініціював лідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк. Його ж Платон звинувачував у крадіжці грошей з Banca de Economii, Banca Sociala і Unibank в 2014 році.

Адвокат Платона В’ячеслав Руденко зазначив, що вирок його не здивував: на його думку, немає особливої різниці між 18 і 23 роками. Рішення він обіцяв оскаржити в Апеляційній палаті, а після закінчення всього процесу в Молдові звернутися до європейських судових інстанцій.
Loading...Залишити коментар