Ердоган просить НАТО допомогти в боротьбі з курдами

0

kurdy

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звернувся до союзників у НАТО з проханням надати підтримку в боротьбі проти “всіх терористичних організацій”. Передовсім, як він вважає, необхідно протистояти “Ісламській державі” (ІД) і Робочій партії Курдистану (РПК).

Про це Ердоган заявив, виступаючи в понеділок, 21 листопада, в Стамбулі на завершальному засіданні триденної Парламентської асамблеї (ПА) НАТО, повідомляє DW.

На думку Ердогана, в ЄС занадто терпимо ставляться до діяльності курдських екстремістів.

“Ми не можемо погодитися з тим, що члени РПК можуть вільно пересуватися по країнах Європейського Союзу і демонструвати портрети їх керівників в коридорах Європарламенту”, – наголосив турецький президент.

Своєю чергою, Брюссель звинувачує владу Туреччини в тому, що вона під приводом боротьби з РПК замикає курдських політиків під варту без розбору. Особливо гостра критика на адресу проведеної в Туреччині політики щодо курдів прозвучала після арешту двох співголів Партії демократії народів (ПДН) Селахаттіна Демірташа і Фігена Юксекдага, а також після звільнень і затримань десятків прокурдських голів міських адміністрацій на південному сході країни.

Раніше в листопаді президент Туреччини звинуватив Німеччину в пособництві тероризму і звинуватив Захід у підтримці ІДІЛ.

До слова, саме силами курдів останні 2 роки проводяться масштабні успішні військові операції проти бойовиків “ІД”.
Loading...Залишити коментар