Ердоган робить помилку, воюючи з курдами, – британські ЗМІ

0

erdogan

Рішення президента Туреччини Ердогана припинити перемир’я з сирійськими курдами та розпочати бомбардування їхніх позицій нашкодить загальній кампанії боротьби з «Ісламською Державою».

Вчора президент Туреччини офіційно заявив, що Туреччина відновлює військову акцію проти сирійських курдів і бомбардуватиме як позиції «ІДІЛ» так і курдів.

На думку журналіста з The Telegraph Кона Коліна, таке рішення може серйозно нашкодити західній анти ісламістській коаліції.

«Сирійський конфлікт вже досить ускладнений і без рішення Туреччини відкрити другий фронт проти курдів, більшість з яких розглядаються в якості союзників Заходу», – пише Колін.

Недавно курди відбили в «ІДІЛ» свій основний форпост – місто Кобані, яке знаходиться на кордоні Туреччини та Сирії.

На думку Коліна, без цього військова кампанія Заходу зовсім не виглядала б успішною.

«У цьому світлі рішення Туреччини бомбити позиції як ІДІЛ, так і курдів в Сирії виглядає контрпродуктивним по відношенню до військової кампанії проти ісламістів. Однак Анкара підкреслює, що турецькі ВПС завдають удари тільки по позиціях Робочої партії Курдистану (РПК), яка здійснює теракти проти турецьких громадян, а також вважається терористичною організацією на території деяких країн НАТО», – пише журналіст.

На думку автора, насправді за допомогою бомбардувань позицій курдів, Ердоган намагається повернути парламентську більшість для своєї політичної сили “Партія справедливості і розвитку”, яка його втратила на парламентських виборах на початку червня. Тоді вибори виграла курдська «Демократична партія народів»,
Loading...Залишити коментар