Фільм про Сенцова номінували на престижну премію - Перший Соціальний

Фільм про Сенцова номінували на престижну премію

0

Фільм російського режисера Аскольда Курова «Процес», який розповідає про Олега Сенцова, номінували на міжнародну премію Silver Eye-2017, як кращий документальний фільм Східної та Центральної Європи.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Як зазначається, фільми для участі у конкурсі відбирали у трьох номінаціях: короткий метр, середній метр і історія. Фільм про Сенцова потрапив в категорію «Історія».

Церемонія нагородження пройде з 24 по 29 жовтня на Міжнародному фестивалі документальних фільмів в місті Їглава (Чехія). Крім нагороди, кожен переможець отримає фінансову премію в розмірі 1500 євро.

До слова, цей фільм вийшов в український прокат 6 квітня 2017 року.

Як повідомив 11 вересня “Інтерфакс” з посиланням на Громадську спостережну комісію Іркутської області, українського режисера Олега Сенцова етапували з іркутського СІЗО до Якутії, а саме до Ямало-Ненецького автономного округу.

Нагадаємо, раніше була оприлюднена друга відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше повідомлялось, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.
Loading...Залишити коментар