Французи протестували проти трудової реформи нового президента

0

У Франції вчора відбувся перший день загальнонаціонального протесту проти політики нового президента Еммануеля Макрона.

Про це повідомляє RFI.

“Приводом до сьогоднішніх страйків і демонстрацій стала реформа Трудового кодексу, оголошена 31 серпня. На заклик найбільшої французької профспілки ВКТ (CGT) у країні проходить близько 200 маніфестацій, 4000 попереджень про страйки оголошені майже у всіх галузях економіки”, – говориться в повідомленні.

Зазначається, що попередження про страйки на знак протесту проти реформи Трудового кодексу оголошені на транспорті, на підприємствах енергетичного сектору, у нафтовій галузі, у ЗМІ, а також у державних установах і навчальних закладах.

Заклики профспілок припинити роботу сьогодні прозвучали в національній залізничній компанії SNCF, в агентстві паризького громадського транспорту RATP, у компаніях Air France і France Televisions, а також на нафтопереробних заводах, у лікарнях, місцевих адміністраціях, університетах і ліцеях.

Компанія SNCF повідомила, що в паризькому регіоні рух приміських поїздів сьогодні забезпечено лише на 50-80%. На високошвидкісних лініях TGV рух буде нормальним. Без перебоїв має працювати і паризьке метро.

Ініціатором першого національного дня протесту проти трудової реформи Макрона стала найбільша у Франції профспілка Загальна конфедерація праці CGT (Confederation generale du travail). Ця ліва профспілка повідомила, що сьогодні в країні намічено понад 200 демонстрацій.

Подробиці нової реформи трудового законодавства були оголошені 31 серпня. Реформа Макрона передбачає подальшу лібералізацію ринку праці. Нові заходи спрощують Трудовий кодекс і збільшують число питань, які будуть регулюватися не законом, а колективними угодами на підприємствах і в галузях економіки. Мета реформи – зробити ринок праці більш гнучким, щоб домогтися зниження хронічно високого безробіття, що становить 9,5% працездатного населення (при середньоєвропейському показнику 7,8%).

Прем’єр-міністр Франції Едуард Філіпп заявив, що реформа продовжиться, незважаючи на протести.

 

 

“Я слухаю і звертаю увагу. Але дозвольте мені дозволити собі заявити, що французи, коли вони голосують, також мають право на повагу. І реформа, яку ми створюємо, була озвучена президентом під час виборів”, – підкреслив Філіпп.

Під час масових акцій, які пройшли 12 вересня, невідомі в масках спровокували поліцейських застосувати сльозогінний газ. До цього в правоохоронців полетіли коктейлі Молотова.
Loading...Залишити коментар