Газ може подорожчати до 8 грн за кубометр - Перший Соціальний

Газ може подорожчати до 8 грн за кубометр

0

В Україні з урахуванням всіх націнок ціна на газ може вирости майже до 8 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Відповідні розрахунки провело Міністерство енергетики та вугільної промисловості, повідомляє «Економічна правда».

Так, розрахунки показали, що відповідно до діючого методикою, ціну на газ треба підвищити до 5,815 тисячі гривень (без ПДВ) за тисячу кубометрів – на 17,6% більше поточних цін. З урахуванням податків, націнок постачальників і транспортних витрат кінцева ціна для населення і комунальників складе 8,032 тисячі гривень при нинішньому тарифі в 6,937 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Однак в уряді вважають, що така ціна є неприйнятною через низьку платоспроможність населення.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів №187 від 22 березня поточного року, розроблене Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Згідно з документом, воно розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період). Уряд мав опублікувати цей показник ще 1 липня. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ і Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні – 4,942 тисячі гривень за тисячу кубометрів без ПДВ. За методикою, що діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення «плюс / мінус» 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.
Loading...Залишити коментар