Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за зловживання владою

0

prokuratura

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти посадовців Нацради з питань телерадіомовлення за зловживання владою, повідомляє прес-служба Міжфракційного депутатського об’єднання
«Депутатський контроль».

ГПУ розпочала розслідування за фактами зловживання службовим становищем посадовцями Нацради з питань телерадіомовлення. Йдеться про незаконні дії, які призвели до монополізації ТОВ «Зеонбуд» ринку цифрового телебачення. Наразі МВС за дорученням прокуратури перевіряє наведені «Депутатським контролем» факти.

Про це повідомили народному депутату, співголові МДО «Депутатський контроль» Геннадію Кривошеї у Генеральній прокуратурі України.

Як вказують у прокуратурі, кримінальне провадження розпочато за фактами зловживання владою та службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу). Порушення відбувалися під час конкурсу на визначення провайдера цифрового телебачення. Завдяки незаконним діям посадовців, монопольне становище на ринку зайняло ТОВ «Зеонбуд».

Зазначимо, що «Депутатський контроль» неодноразово озвучував докази махінацій при проведенні конкурсу. Метою цих дій було унеможливити участь у відборі потенційних конкурентів «Зеонбуду». У результаті компанія отримала монопольне становище на ринку цифрового телебачення і використовує його для власного збагачення.

Відсутність конкуренції дозволяє «Зеонбуду» завищувати тарифи у 4-5 разів та погрожувати телекомпаніям відключенням. Наразі вже 11 телекомпаній відключені через неможливість витримати такі фінансові навантаження.

Водночас сам провайдер порушує умови ліцензії. Компанія кодує сигнали телеканалів, хоча зобов’язана була забезпечувати 95 громадян безкоштовним доступом до цифрового телебачення.

При цьому справжній власник «Зеонбуду» лишається невідомим, адже засновником товариства є кіпрська офшорна компанія «Планбрідж Лімітед». За наявною інформацією, нею володіє оточення екс-президента України Віктора Януковича. Тож цілком імовірно, що представники колишнього режиму не тільки отримують надприбутки, а й можуть впливати на український телевізійний простір.
Loading...Залишити коментар