Гірники з шахти «Україна» відмовились приступати до роботи

0Сьогодні гірники першої зміни шахти «Україна» ДП «Селидіввугілля», що в Донецькій області, відмовилися приступати до роботи.

До такого кроку вони вдалися через заборгованість із заробітної плати. Із шахтарями повністю не розрахувалися за листопад і не виплатили жодної копійки за грудень.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ з посиланням на голову тамтешньої первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Івана Чукова.

За його словами, людей обурює ситуація, коли ціни на все зростають ледь не щодня, а вони не можуть отримати зароблене важкою працею, а тому змушені ходити на роботу напівголодними. «Потрібно ж і за комунальні послуги справно платити, і сім’ї годувати, одягати і взувати, а грошей – катма, – розповідає Іван Чуков. – Минулого тижня, наче милостиню, видали по 400-500 гривень… І що на них можна купити? Дивує те, що шахта й план з видобутку виконує, і вугілля ж ніби реалізовує… А коштів на заробітну плату чомусь немає».

Профспілковий лідер прогнозує, що ініціативу першої зміни підтримають колеги з другої та третьої змін. «Проблеми ж у всіх однакові. Шахтарі хочуть привернути до себе увагу, а іншого шляху, окрім відмови спускатися у вибій, вони на бачать», – каже Іван Чуков. За його інформацією, генеральний директор підприємства для вирішення наболілих питань вирушив до Києва. «Якщо повернеться ні з чим, то доведеться до столиці їхати розгніваним шахтарям», – попереджає Іван Чуков.
Loading...Залишити коментар