Глобальна спілка IndustriALL звернулась до Гройсмана стосовно зарплат гірників - Перший Соціальний

Глобальна спілка IndustriALL звернулась до Гройсмана стосовно зарплат гірників

0

Незалежна профспілка гірників України постійно інформує Глобальну Спілку IndustriALL про ситуацію у вугільній галузі та діяльність своїх організацій.

Зокрема, НПГУ повідомляло міжнародну організацію про невиплату зарплат гірниками та про протести шахтарів ДП «Селидіввугілля». Сьогодні генеральний секретар Глобальної Спілки IndustriALL Вальтер Санчес надіслав листа Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, де висловив стурбованість ситуацією з невиплати зарплат гірникам держпідприємств, повідомляє сайт КВПУ.

Пропонуємо ознайомитися з текстом звернення:

Шановний пане Прем’єр-міністр!

Я пишу вам цей лист як генеральний секретар Глобальної Спілки IndustriALL, яка представляє понад п’ятдесят мільйонів працівників у гірничодобувній, енергетичній та переробній промисловості у всьому світі, включаючи Україну, щоб висловити нашу стурбованість ситуацією з виплатою заробітної плати на державних підприємствах вугільної промисловості України та закликати ваш уряд вжити негайних заходів.

Зверніть увагу, що Незалежна профспілка гірників України та Профспілка працівників вугільної промисловості України є членами Глобальної Спілки IndustriALL.

Наші членські організації проінформували нас про постійні затримки з виплатою зарплат на державних вугільних підприємствах. 16 лютого 365 мільйонів гривень ($ 13,5 млн ) було переведено на казначейський рахунок державних вугледобувних підприємств для виплати зарплат шахтарям. Зокрема, 90,8 млн грн. ($ 3,4 млн) було виділено на виплату заробітної плати шахтарям державного підприємства «Селидіввугілля». Однак такої суми недостатньо для повної виплати заборгованості із заробітної плати. Загальна сума заборгованості з заробітної плати працівникам державних вугільних підприємств складає 504 млн грн. ($ 18,7 млн). Тому гірники ДП «Селидіввугілля» повинні отримати ще 122 млн грн ($ 4,5 млн).

Заборгованість тягнеться з 2015 року. Зрозуміло, що шахтарі втомилися постійно боротися за виплату своїх зарплат шляхом проведення протестів та страйків. Гірники та їхні родини були доведені до відчаю. Крім того, шахтарі змушені працювати в небезпечних умовах. Під час останньої Міжнародної конференції праці у Женеві Глобальна Спілка IndustriALL об’єднала зусилля з іншими світовими профспілками, щоб засудити повне недотримання Конвенції МОП №81 «Про інспекцію праці», що призвело до 485 нещасних випадків на українських шахтах лише в 2016 році, у тому числі – до 12 смертельних.

Глобальна Спілка IndustriALL закликає ваш уряд відновити соціальний діалог з профспілками та вжити ефективні заходи для вирішення проблем, які стосуються вугільної галузі.

Будь ласка, візьміть до відома, що ми солідарні з нашими членськими організаціями та нашими колегами-шахтарями в Україні й підтримуємо їхні законні вимоги і необхідні правові заходи, що потрібні для захисту прав працівників.

Я очікую на ваші негайні дії та відповідь.

З повагою,

Валтер Санчес,

Генеральний секретар
Loading...Залишити коментар