Голодуючі гірники звинувачують ЗМІ в замовчуванні їхнього протесту

0

Вже тиждень триває голодування гірників чотирьох шахт Донецької області ДП «Селидіввугілля» в будівлі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – шестеро шахтарів сплять на кріслах в погано опалювальному конференц-залі міністерства.

Вчора з голодування вибув ще один гірник ДП «Селидіввугілля» – у нього піднялася температура. «Доводиться спати в кріслах або на столі, – розповіли шахтарі кореспонденту ІА «Вчасно». – Батареї в залі ледве теплі, вночі температура в них падає так, щоб тільки труби не розірвало від морозу. У залі дуже холодно».

На сьомий день голодування гірники не добилися навіть часткового задоволення хоча б однієї зі своїх вимог.

«Ми добиваємося погашення заборгованості із зарплати та своєчасної виплати її в майбутньому, – говорить глава місцевого відділення Незалежної профспілки гірників України Селидове та Новогродівки Віктор Трифонов. – Кожен місяць на підприємстві починається з того, що ми вибиваємо зарплату. Шахтарські дружини з колясками прориваються в кабінети».

Також гірники вимагають підвищення тарифних ставок згідно інфляції.

За словами шахтарів, сьогодні зарплата на ДП «Селидіввугілля» становить до 8 тисяч гривень на місяць – для підземних робітників. Багато хто з працюючих на поверхні отримують мінімальний оклад в 3-4 тисячі гривень, який до того ж не виплачують вчасно. Для порівняння – в столиці зарплату в 8 тисяч гривень на місяць пропонують операторам «Нова пошта». Робота з посилками по складності і небезпеки непорівнянна з працею шахтаря, але оплачується так само.

Гірники, крім виплати заборгованості, вимагають виділити ДП «Селидіввугілля» кошти на технічне переоснащення та забезпечення матеріалами.

«Наші шахти можуть самі себе забезпечувати, якщо в них вкласти кошти, – стверджує глава місцевого відділення НПГУ шахти «Новогродівська 1/3» Сергій Павлов. – У нас є лави, які простоюють не перший рік, але щоб зарядити їх, потрібні гроші. Але виходить, що у нас немає мільярда гривень, щоб запустити лави, але є два мільярди, щоб закуповувати вугілля в США. У той же час ми можемо повністю забезпечити енергетичну незалежність країни».

Крім цього, шахтарі вимагають повернути вугільним підприємствам перспективні вугільні пласти, незаконно передані в оренду приватним структурам.

Під час правління Віктора Януковича була запущена схема тіньової приватизації державних шахт, яка полягала в тому, що перспективні вугільні пласти на підприємствах віддавалися в користування приватним фірмам.

Саме тоді деякі державні шахти Донеччини передали свої найбільш перспективні вугільні пласти приватним фірмам, які фактично належали синові Віктора Януковича Олександру.

Після втечі Януковича з України, трудові колективи безрезультатно намагаються повернути «хлібні» пласти в розпорядження шахт.

За словами гірників, за 7 днів протесту вони провели зустрічі з представниками парламентських партій і кількома народними депутатами, а також з представниками міжнародних організацій. Заручилися їхньою підтримкою.

Також шахтарі вимагали зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, але він переадресував запит своєму заступнику, а той – міністру вугільної промисловості Ігорю Насалику.

Раніше зустріч гірників з міністром Насаликом закінчилася, за їхніми словами, нічим. Гірники не отримали жодної позитивної відповіді.

Також шахтарі вважають, що центральні ЗМІ навмисне замовчують те, що відбувається.

«За всі дні протесту про нас пишуть тільки наші місцеві та регіональні видання, – говорить Сергій Павлов. – З центральних ЗМІ тільки вчора виділили ефірний час на 112 каналі. І все. Центральні ЗМІ належать тим, хто стоїть за всіма цими схемами у вугільній промисловості. Вони навмисне замовчують те, що відбувається».
Loading...Залишити коментар