Гонконгський «Майдан» розігнали - Перший Соціальний

Гонконгський «Майдан» розігнали

0

Поліція Гонконгу зробила успішну спробу розігнати «Революцію парасольок». Сотні силовиків взяли участь в розбиранні головної барикади з бетонних плит і прогнали основну масу маніфестантів з магістралей. Страйк до сих пір продовжують близько 1000 студентів.

Минулої ночі поліцаї почали розбирати барикаду на одній з центральних вулиць. Їм спробували перешкодити активісти і це вилилося в бійку із застосуванням перцевого газу з боку поліції.

В операції брали участь сотні поліцейських. Було заарештовано 45 осіб, що чинили найбільш серйозний опір. Поліція із застосуванням спеціальних засобів силовим методом придушила опір мітингувальників і повністю розібрала барикаду. До ранку автомобільний рух відновився на кількох вулицях і перехрестях.

Також стало відомо, що близько тисячі студентів і опозиціонерів досі продовжують займати ряд магістралей в урядовому кварталі. Очікується, що найближчої доби поліція почне розбирати зведені протестувальниками барикади у районі Монгкок на півострові Коулун.

Нагадаємо що їх сидячий протест тривав майже три тижні.

Приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення у 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, у якому взяли участь близько 800 тис. людей, які виступили за вільні вибори, але Пекін результати голосування проігнорував.

У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central, професор права Гонконзького університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Протестувальникам вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх складають студенти. На площі перед місцевою адміністрацією відбулися зіткнення мітингувальників із правоохоронними органами. При розгоні демонстрантів спецпризначенці застосували сльозогінний газ.

Потім уряд пообіцяв провести переговори і запропонував звільнити займану територію, після чого значна кількість протестувальників розійшлися. Однак після того, як влада скасувала обіцяні переговори, лідери протестного руху в Гонконгу закликали людей знову вийти на мітинг.

Нагадаємо, напередодні гонконгська поліція за допомогою бензопил демонтувала частину барикад, які вибудували біля урядових будівель демонстранти.
Loading...Залишити коментар