ГПУ, НАБУ і САП взялись за екс-власників ПриватБанку

1

Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов’язаних із Приватбанком.

Про це Економічній Правді повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Перш за все, відразу після звернення голови правління банку Олександра Шлапака про вчинений злочин було накладено арешти на ліквідне майно Приватбанку і пов’язаних з ним структур – понад 700 об’єктів нерухомості ТОВ Приватофіс», – сказав Луценко.

За його словами, ГПУ протягом останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету Приватбанку.

«Готуються підозри. Також ГПУ вивчає документи і допитує ряд працівників Нацбанку, які повинні були контролювати процеси в Приватбанку», – додав Луценко.

Раніше в розпорядження Економічної Правди потрапило звернення Шлапака на ім’я генпрокурора в якому зазначається, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з банком особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах.

У документі наголошується, що 15 і 16 грудня 2016 року колишнє керівництво банку уклало з компанією Claresholm Marketing Ltd, яка визнана пов’язаної з Приватбанком, кредитні договори на суму 389 млн доларів, 60 млн євро і відобразило заборгованість в балансі банку.

Також 16 грудня екс-службовцями Приватбанку укладено договір з ТОВ «Новафарм» на суму 3,2 млрд гривень, і додаткову угоду з ВАТ СК «Інгосстрах» із зазначенням сум нарахування індексованого винагороди на суму понад 136 млн гривень, які також визнані пов’язаними з банком особами.

«За результатами розгляду звернення голови правління Приватбанку ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) », – йдеться у відповіді Луценко, який також є в розпорядженні Економічної Правди.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу «ПриватБанку» в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.

З метою оздоровлення «ПриватБанку» НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.

Окрім того, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку».

Loading...1 коментар

  1. Олександр on

    Крім мільярдних махінацій керівники ПриватБанку не гребували шахрайством щодо своїх рядових клієнтів. Залишаючи невеликі суми на кредитних рахунках клієнтів при погашенні ними раніше взятих кредитів, вони мовчать по кілька років, а після їх смерті виставляють претензії на спадщину. Так стало з моєю тещею, яка погасила кредит в 2008 році і померла в 2014. Нарахували пені і штрафів 100 тис. грн. і вивалили як сніг на голову нічого не підозрюючим нащадкам.

Залишити коментар