Гриценко-молодший здав Кольченка і Сенцова ФСБ?

0

Син екс-міністра оборони і депутат Київради Олексій Гриценко «допоміг» російським спецслужбам в 2014 році незаконно затримати Олега Сенцова і Олександра Кольченко. Про це повідомив відомий блогер Микола Васильківський.

За його інформацією, в той час, як вся увага була пильно прикута до «вибитих» свідчень екс-полоненого Кремля Геннадія Афанасьєва, Гриценко-молодший незаслужено залишився за кадром в цій історії.

Давайте згадаємо всю хронологію подій, які до сьогоднішнього дня залишалися засекреченими.

Як відомо, Олексій Гриценко приїхав до Криму разом з друзями з Автомайдану в березні 2014-го. Активісти тоді займалися розвезенням продовольства, ліків і генераторів по військовим частинам півострова.

У Сімферополі автомайданівців раптово почали переслідувати «невідомі люди», після чого захопили українців в полон. Там, за словами сина екс-міністра, йому довелося пройти всі кола пекла ФСБ. Гриценка нібито жорстоко били, постійно допитували і випробовували на міцність його психіку. Однак, як не дивно, через вісім днів російські окупанти відпустили полонених. А на яких підставах, історія замовчує. Сам Гриценко на цю тему нічого говорити не хоче.

При цьому в інтерв’ю він розповів, що Олег Сенцов допомагав автомайданівцям, коли їх затримали в Криму. «Він намагався зупинити машини, які нас переслідували. Уже тоді ризикував своїм життям, щоб допомогти», – розповів Гриценко.

А тепер цікава арифметика: чому незаконно засуджений український кінорежисер Сенцов відбуває 20-річний термін в колонії суворого режиму РФ, а Олексій Гриценко відбувся лише тижневим полоном. І найголовніше питання, якою ціною син Анатолія Гриценка домігся такого швидкого звільнення.

За інформацією блогера, Олексій Гриценко здав ФСБ всіх активістів, які боролися з російською окупацією півострова. Серед них, звичайно, був і Сенцов. За допомогою сина колишнього міністра оборони росіяни встановили стеження, а потім і затримали українського кінорежисер.

Варто звернути увагу і на не менш дивну поведінку Анатолія Гриценка. Він запевняє, що поки не знає, хто і як визволив з полону його сина. Погодьтеся, дуже дивна ситуація: вашого сина тиждень катують і допитують, потім раптово його хтось звільняє з полону, а ви навіть не хочете подякувати людині за порятунок життя своєї дитини. І ще більш дивним це здається, якщо враховувати, що батько Олексія є колишнім міністром оборони – людина, яка хоча б з професійної точки зору і як громадянин своєї країни повинна поцікавитися таким фактом. Але, очевидно, це було для нього неактуально.

Також цікавим моментом є те, що Гриценко-старшому тоді пропонували обміняти сина на російських офіцерів, однак він відмовився, знаючи, що в цьому не було необхідності. Олексій вибрав «інший» шлях, щоб не псувати батькові політичний рейтинг.

Зараз Гриценко-молодшому дуже невигідно, щоб Олег Сенцов повертався в Україну. Нещодавно автомайданівець навіть заявив, що розуміє вибір українського режисера – голодувати. Звичайно! Що ж Гриценко ще залишається, адже Сенцов може викрити його і тоді на лаві підсудних опиниться Олексій. Набагато вигідніше, щоб український політв’язень сидів в колонії «далеко» за межами України.

А Гриценко між тим, щоб набрати балів, швиденько відбув службу в АТО (військова частина в Львівській області). Звичайно, там він не забував відверто позувати у військовій формі з автоматом для фото, щоб викласти їх в соціальні мережі. Треба ж дбати вже не тільки про батьківський, але й свій політичний образ.
Loading...Залишити коментар