Гройсман розповів, які держпідприємства уряд планує продати

0

Кабінет міністрів має намір виставити на приватизацію держкомпанію “Центренерго”, Об’єднану гірничо-хімічну корпорацію, Державну продовольчо-зернову корпорацію України (ДПЗКУ), Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, Одеський припортовий завод (ОПЗ), “Укргазбанк”, “Турбоатом”, “Укрспирт” та інші компанії.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ, повідомила прес-служба Кабміну.

Він висловив впевненість, що ухвалення проекту закону має статися протягом місяців.

“Зволікати далі неможна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним, а розвиток конкуренції дозволить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей”, – підкреслив Гройсман.

Глава Уряду підкреслив, що держава довела свою неефективність, як власник значного обсягу майна. Натомість продаж нестратегічних підприємств вже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні “як повітря”.

Гройсман навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав 48,3 млрд дол., в той час, як сусідня Польща за той самий проміжок часу отримала понад 186 млрд дол. інвестицій

“І ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління. І новий проект закону (представлений під час засідання) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій”, – сказав Гройсман.

На його думку стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше сотні компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту, які збільшать прибуток підприємств. Решта – понад 3 тисячі об’єктів – мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

Нагадаємо, деякі з цих об’єктів уряд вже намагався продати.
Loading...Залишити коментар