Грузинський Jugendhub переріс у масові протести

0

Фото: Georgia Today

Після рейду грузинської поліції на нічні клуби міста Тбілісі обурена жорстокістю спецназу молодь вийшла на вулиці. Протести тривали цілий день і на завершення люди висунули вимогу: відставка прем’єр-міністра Георгія Квірікашвілі. Без цього протестувальники пригрозили не покидати вулиць. 

Ініціаторами акції стали часті відвідувачі нічних клубів, обурені обшуками нічних клубів і діями спецназу під час операції МВС із затримання наркоторговців. З самого ранку біля парламенту Грузії на стихійний мітинг зібралось кілька сотень молодих людей. Територію навколо проспекту Руставелі оточили, а до протестувальників впродовж дня приєднювалось більше людей. До вечора зібрався чималий мітинг, який заявив, що не збирається розходитись.

 

Поліція періодично затримує учасників акції, одним із затриманих виявився лідер партії “Новий політичний центр – Гірчі” Зураб Джапарідзе, який збирається балотуватися в президенти Грузії. Перед арештом він заявив журналістам, що за ніч в Тбілісі заарештовали 35 осіб, в тому числі громадян США і Великобританії.

Молодіжний сегмент грузинських соцмереж в цю ніч не спить – присутні на проспекті Руставелі через Facebook закликають своїх друзів підтримати акцію і транслюють кадри з місця подій.

Нагадаємо, спецоперація МВС почалася о першій годині ночі відразу в двох клубах – “Басcіані” (Bassiani) і «Галері». У будівлі клубу увірвався спецназ і почав операцію по затриманню наркоторгівців, всіх відвідувачів вивели з приміщення. За даними МВС Грузії, операція проводилася на підставі судового рішення і в її результаті було затримано вісім продавців наркотиків.

«”Бассіані” – це тільки початок, це було одне з рідкісних місць, де можна було бути вільним і забути про всі проблеми. Він став жертвою спецназу. Такого, напевно, ніде не відбувається. У нас краща в Європі клубна сцена, і ледве-ледве ми досягли успіху хоч у чомусь, і це втоптують в землю», – обурюється користувач Ніка Qebuladze.

Передував спецоперації ажіотаж через новий “клубний наркотик” мефедрон, який, за попередніми даними, став причиною загибелі п’ятьох молодих людей. Після цього прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі заявив, що політика уряду щодо наркоторгівців буде жорсткою, незважаючи на плани щодо пом’якшення законодавства по відношенню до споживачів наркотиків.
Loading...Залишити коментар