Хутряні магнати, яких вигнали з Європи, осідають в Україні

0

13 країн Європи заборонили виробництво хутра на своїй території. Шкідливий для довкілля та здоров’я місцевих мешканців бізнес переміщає свої потужності в Україну:

Громадянин Данії Крістіан Расмуссен планує відкрити три масштабні хутрові ферми у Бродівському районі Львівської області. За кількістю тварин, що забиваються, вони будуть більші за обсягом, аніж всі хутрові ферми України разом узяті. Понад 700 000 тварин щороку.

Громадська організація Єдина Планета заявила: якщо допустити відкриття цих ферм, це спричинить екологічну катастрофу в районі. Зокрема, через викиди ферм:

– у поверхневих водах відбуватиметься процес евтрофікації: заболочування і знесушення озер та річок;

– забруднення грунтових вод призведе до того, що колодязі поблизу ферм упродовж лічених років стануть непитними;

– грунт поблизу ферми втрачатиме родючість: селяни збиратимуть менші врожаї;

– збільшиться захворюваність місцевих мешканців на алергічні реакції, хвороби шляхів дихання, підвищиться ризик онкологічних захворювань;

– місцеві не зможуть працювати на подібних фермах тривалий період через використання на них токсинів, як наслідок – мігрені, розлад сну, специфічні алергічні хвороби, погані умови праці.

Саме така ситуація відбувається на хутрових фермах, які значно менші за ті, що запланував відкривати данець у Львівській області. В самій Данії хутрове виробництво обмежується з 2009 року.
Loading...Залишити коментар