ІІ Світова війна не принесла стільки шкоди, як влада «патріотів»

0

Sadovyj

Громадські активісти Львова б’ють на сполох через масові забудови історичного центру міста, який знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Активісти стверджують, що в самому Львові їм відомо про щонайменше 100 незаконних забудов, більшість з яких знаходиться в центральній частині Львова.

«За останні три-чотири роки ми втратили набагато більше пам’яток, аніж за часів ІІ Світової війни внаслідок незаконних будівництв. Ансамбль історичного центру Львова одним із перших був включений у реєстр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – у 1998 році. І сьогодні ми маємо серйозну загрозу виключення Львова. 39 сесія ЮНЕСКО в Боні дала останнє «китайське» попередження Львову», – розповідає громадська активістка Олеся Дацко.

Активісти не сумніваються, що скандальні забудови Львова та знищення пам’яток архітектури не обходиться без корупційних схем.

«Ми всі чудово розуміємо, що історичний центр є сформований і повністю забудований. Існує два шляхи, щоби відчужити нову земельну ділянку. Найлегший для нашої Львівської міської ради – знищити об’єкт культурної спадщини. Об’єкт розкривається – знімається дах, відрізаються комунікації, іноді навіть включається вода, і впродовж року-двох будинок розвалюється сам по собі, а людям розповідають, що будинок не становив жодної архітектурної цінності», – стверджує правозахисниця Олеся Ковалишин.

Нагадаємо, у Львові на минулих місцевих виборах перемогла ультраправа партія ВО «Свобода», яка отримала більшість депутатських крісел, а міським головою став Андрій Садовий, які і досі є владою в місті.
Loading...Залишити коментар