Індіанці спалюють католицькі церкви

0

mapuche

Днями в Чилі було спалено чергову католицьку церкву.

Головна підозра поліції падає на активістів, що виступають за права індіанського народу мапуче та вимагають повернути відібрані за часів правління диктатора Піночета землі та ліси, де проживали індіанці.

Як передають місцеві ЗМІ, на згарищі в селищі Кепе був виявлений шматок чорної тканини з латинськими буквами PPM – абревіатура, що позначає «prisioneros politicos mapuches» (політв’язні мапуче). Індіанці вважають, що церква завжди стоїть на боці великих фермерів та приватних компаній у суперечці щодо власності на землю.

Єпископ регіону Аракуанія, де компактно проживають індіанці, Темуко Ектор Едуардо визнає, що існує історичний борг перед мапуче, але вважає, що насильство не вирішить проблеми.

Ескалація конфлікту наростає з початку 90-х років минулого сторіччя, відколи активісти мапуче розпочали боротьбу проти лісозаготівельних компаній та великих землевласників, яким диктатор Піночет посприяв у приватизації великих площ. Тоді сотні тисяч селян (переважно індіанців) були вигнані з місця проживання або змушені були стати дешевою робочою силою нових власників їхніх земель.

Сьогодні чисельність мапуче становить 1,5 млн, більшість з яких живуть в Чилі та Аргентині.
Loading...Залишити коментар