Індіанці закликали ООН зупинити глобальне потепління

0

indian

В Парижі на одному з водних каналів річки Сени з’явились каяки з індіанцями, які закликали учасників кліматичної конференції ООН вирішити питання глобального потепління на планеті.

Індіанці стверджують, що саме корінні народи Південної та Північної Америки найбільше страждають від змін у кліматі. Крім того, саме права корінних народів в першу чергу порушують транснаціональні корпорації та держави, адже саме на території проживання індіанців масово вирубують ліси та видобувають корисні копалини.

«Занадто сильне забруднення, занадто багато використовується викопного палива. Земля не може впоратися з таким обсягом викидів вуглецю та парникових газів. Ми повинні дуже швидко зупинити токсичне забруднення, що викликає зміну клімату», – заявив Том Голдтус, голова індіанської організації Indigenous Environmental Network.

Як пишуть ЗМІ, минулого тижня на саміті ООН був схвалений новий міжнародний проект угоди зі скорочення викидів в атмосферу. Однак учасники переговорів поки не прийшли до єдиної думки в тому, яким чином обмежити глобальне потепління двома градусами Цельсія до 2100 року. Також не вирішено питання, хто профінансує країни, що розвиваються. Без матеріальної підтримки вони не зможуть дати зобов’язань щодо зменшення шкідливих викидів.
Loading...Залишити коментар