Ірландці захотіли скасувати закон про богохульство - Перший Соціальний

Ірландці захотіли скасувати закон про богохульство

0

Жителі Ірландії на загальнонаціональному референдумі проголосували за виключення поняття “богохульство” з конституції країни, а також за скасування передбаченого за нього кримінального покарання.

Про це повідомляє британське видання The Guardian, передають Букви.

Так, 64,85% ірландців в ході референдуму висловилися за виключення поняття “богохульство” з конституції. Трохи більше 35% виступили проти.

Участь у референдумі взяли майже 44% громадян, які мають право голосу.

“Це означає, що ми позбулися середньовічного злочину, який ніколи не повинен був бути в нашій конституції”, – заявив Майкл Нуджент, голова організації Atheist Ireland (“Атеїстична Ірландія”), який багато років боровся за скасування покарання за богохульство.

Відповідно до конституції Ірландії, караним діянням є “публікація або усний вираз богохульних, підбурливих або непристойних” матеріалів. За такий злочин був передбачений штраф в 25 тисяч євро.

У 2015 році актор і письменник Стівен Фрай в інтерв’ю назвав “норовливим, підлим і дурним” бога, який “створив світ, повний несправедливості і горя”. Відносно нього тоді завели справу про богохульство, яку закрили в 2017 році.
Loading...Залишити коментар