Іспанія оголосила Фірташа у міжнародний розшук - Перший Соціальний

Іспанія оголосила Фірташа у міжнародний розшук

0

firtash

Антикорупційна прокуратура Іспанії оголосила в міжнародний розшук українського газового магната Дмитра Фірташа. Його підозрюють у відмиванні великих сум грошей.

Фірташ оголошений в розшук разом з двома спільниками – громадянами України, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на представника прокуратури Іспанії.

Як зазначається, назвати прізвища цих осіб він відмовився, пояснивши відмову “інтересами слідства”.

Співрозмовник також повідомив, що одночасно з видачею ордера на розшук в Барселоні і в місті-курорті Марбелья 24 листопада були затримані п’ять інших спільників Фірташа. Вони безпосередньо займалися відмиванням капіталів українського олігарха.

Серед затриманих – відомий іспанський адвокат Антоніо де Фортуні. За даними прокуратури, ці люди створили для Фірташа ряд офшорних компаній в Панамі, хоча певна частина капіталів осідала в Іспанії – вкладалася в нерухомість.

За словами співрозмовника, йдеться про “десятки мільйонів євро незаконного походження”. Назвати точні суми представник прокуратури відмовився. Він також повідомив, що справу Фірташа розглядає прокуратура в рамках операції “Варіола”, розпочатої в липні 2016 року з арешту в Барселоні сина колишнього мера Києва Леоніда Черновецького – Степана Черновецького, і ще 11 осіб, також підозрюваних у відмиванні грошей.

Степан Черновецький був звільнений з-під арешту ще влітку, але залишається під слідством. Документи, знайдені у ході обшуків у справі Черновецького, і допомогли слідству вийти на Фірташа, зазначив представник прокуратури.

Разом з тим він засумнівався в тому, що український олігарх коли-небудь потрапить в руки іспанського правосуддя. Адже Фірташа вже кілька років безуспішно розшукує Федеральне бюро розслідувань США у зв’язку з більш серйозними звинуваченнями, включаючи хабар в обмін на ліцензію на розробку родовищ титану в Індії. Магната розшукує і Україна.

Нагадаємо, 20 квітня на віллі Фірташа у Відні за запитом німецької прокуратури відбувся обшук. Слідчі шукали інформацію, яка могла б послужити доказами у справі проти німецького слідчого і жінки, яку підозрюють в передачі йому хабарів. Якщо у справі з’являться нові докази, статус Фірташа може змінитися.
Loading...Залишити коментар