Іспанія відмовилась говорити з каталонцями - Перший Соціальний

Іспанія відмовилась говорити з каталонцями

0

Уряд Іспанії відкинув пропозицію голови Каталонії Карлеса Пучдемона провести переговори про відокремлення регіону.

Про це повідомляє ВВС.

У заяві іспанського уряду наголошено, що Пучдемон повинен повернутися на шлях закону, перш ніж можуть відбутися будь-які переговори. Одночасно відзначається, що критика з боку Пучдемона на адресу короля свідчить про те, що він “відірваний від реальності”.

Раніше у вівторок увечері король Феліпе VI виступив з телевізійною заявою, в якій назвав голосування на референдумі в Каталонії незаконним і недемократичним.

У відповідь Пучдемон у телезверненні в середу звинуватив іспанського монарха в тому, що той підтримав позицію Мадрида про незаконність референдуму, і зазначив, що “цей момент вимагає посередництва”. Однак, за словами Пучдемона, король відхилив роль модератора, надану йому конституцією.

Тим часом, Конституційний суд Іспанії, очікувано, визнав референдум незаконним і заборонив каталонському парламенту приймати рішення, керуючись його результатами.

Парламент може розглянути питання незалежності вже 9 жовтня.

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму під час його проведення і до того. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.
Loading...Залишити коментар