Іспанська поліція готова вилучити урни з каталонського референдуму

0

Прокуратура Іспанії наказала поліції конфіскувати урни для голосування, виборчі листівки та інші предмети, які можуть бути використані на референдумі про незалежність Каталонії.

Про це передає AFP.

У прокуратуру Барселони були викликані керівники Цивільної гвардії і Національної поліції, а також каталонської поліції Моссос д’Есквадра.

“Співробітники поліції будуть безпосередньо вживати заходи, які необхідні для вилучення ресурсів, призначених для підготовки або проведення незаконного референдуму”, – йдеться в заяві прокуратури.

Зокрема, їм наказали вилучити такі предмети, як “урни для голосування, виборчі конверти, інструкції для членів виборчих дільниць, виборчі листівки, передвиборчу агітацію”.

Нагадаємо, влада Каталонії запланувала на 1 жовтня референдум, який має вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

Іспанський Верховний суд заблокував цей закон, проте влада Каталонії продовжує підготовку до референдуму і обіцяє провести його за будь-яких умов.

11 вересня у Барселоні (Іспанія) кілька сотень тисяч каталонців вийшли на демонстрацію в знак підтримки референдуму про незалежність від Іспанії.
Loading...Залишити коментар