Іспанські політики вирішили обговорити можливість внесення змін до Конституції - Перший Соціальний

Іспанські політики вирішили обговорити можливість внесення змін до Конституції

0

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой і лідер провідної опозиційної соціалістичної партії Педро Санчес погодилися вивчити можливість внесення змін до Конституції для завершення каталонської кризи.

Про це повідомляє The New York Times.

Зокрема, Санчес разом з прем’єром досяг угоди про формування комісії щодо внесення змін до Конституції, оскільки “Іспанія 2017 року вже не та країна, якою вона була в 1978 році”, коли в документі було закріплено повернення країни до демократії після диктатури Франсіско Франко.

Однак комісія навряд чи встигне виконати основну роботу найближчим часом, тому її діяльність, ймовірно, мало вплине на конфлікт з каталонськими сепаратистами.

Тим більше, що комісія формується для вивчення варіантів збереження Каталонії в складі єдиної Іспанії, а не варіантів виходу автономії зі складу країни.

11 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон відмовився від офіційного оголошення незалежності від Іспанії, підписавши “декларацію про суверенітет”.

В той самий день в уряді Каталонії заявили, що декларація про незалежність цього регіону є символічною.

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму під час його проведення і до того. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.

Недавно іспанська влада відмовилась іти на переговори з каталонським урядом.
Loading...Залишити коментар