Іспанський уряд не хоче посередників, але і з каталонським урядом говорити не хоче - Перший Соціальний

Іспанський уряд не хоче посередників, але і з каталонським урядом говорити не хоче

0

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс заявив, що міжнародне посередництво між Мадридом і Барселоною “не було корисним”.

Слова міністра цитує El Pereodico.

Дастіс стверджує, оскільки “іспанський уряд повинен захищати верховенство права від регіонального уряду, який хоче здійснити переворот”, то в цьому контексті міжнародне посередництво не має сенсу.

Тим часом, прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой не виключає призупинення регіональної автономії Каталонії, якщо її лідери продовжать погрожувати оголошенням незалежності.

Про це він заявив в інтерв’ю щоденній газеті “El Pais Sunday”, пише AFP

“Я нічого не виключаю”, – сказав він, коли його запитали про застосування конституційного положення, яке дозволяє призупинити дію автономії.

“Але я повинен робити все в свій час … Я хотів би, щоб загроза декларації про незалежність була знята якомога швидше”, – сказав Рахой.

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму під час його проведення і до того. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.

Недавно іспанська влада відмовилась іти на переговори з каталонським урядом.
Loading...Залишити коментар