Іспанці вчора мітингували проти незалежності Каталонії - Перший Соціальний

Іспанці вчора мітингували проти незалежності Каталонії

0

У центрі Барселони на мітингу на підтримку єдності Іспанії зібралися близько 350 тис. людей.

Такі дані оприлюднила муніципальна поліція міста, повідомляє El Mundo.

Демонстрацію організувала група Societat Civil Catalana – провідне об’єднання проти незалежності Каталонії. Організатори заявили, що на вулиці вийшли понад 900 тис. осіб. «Єдність Іспанії не може бути проголосована або узгоджена – вона повинна бути захищена», – заявив один з організаторів.

Більшість демонстрантів прийшли на акцію з каталонським та іспанськими прапорами. Вони висловлюються за єдність країни і закликають до діалогу владу Каталонії і уряд у Мадриді.

Тим часом, Франція заявила, що у,  випадку проголошення незалежності Каталонії, не визнає її.

Відповідальний міністр з європейських справ при МЗС Франції Наталі Луазо також наполягає, що кризу, яка виникла після проведення забороненого референдуму 1 жовтня, потрібно вирішити шляхом діалогу всередині Іспанії.

Очікується, що голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон звернеться до місцевого парламенту у вівторок й може попросити оголосити незалежність.

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму під час його проведення і до того. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.

Недавно іспанська влада відмовилась іти на переговори з каталонським урядом.
Loading...Залишити коментар