Італійський страйк набирає обертів

0

Один з наймасштабніших італійських страйків в історії незалежної України набирає сили – до протесту залізничників дев’яти українських депо долучилися близько 150-ти машиністів “Львівської залізниці”. 

Італійський страйк – це тип спротиву робітників, коли вони виконують всі вимоги посадових інструкцій, формально нічого не порушуючи, однак по факту роблять це повільно, гальмуючи роботу підприємств.

Працівники локомотивного депо «Львів-Захід» регіональної філії «Львівська залізниця» відмовились виїжджати на маршрути на несправних локомотивах, тим самим оголосивши італійський страйк. Про це повідомила Конфедерація вільних профспілок України.

Згідно з повідомленням профспілок, рішення приєднатися до акції ухвалив трудовий колектив підприємства.

“А оскільки й у цьому депо більшість тепловозів, які здійснюють перевезення вантажів, давно відслужили свій термін, або мають ті чи інші несправності, вони через це сьогодні не вийшли на лінію. Робота депо зараз заблокована, а вантажні перевезення не здійснюються”, – повідомили у Конфедерації профспілок.

Як відомо, всеукраїнська акція залізничників почалася 14 травня з Кременчуцького локомотивного депо, працівники якого відмовились вивозити з депо несправні локомотиви. Цю акцію працівники залізниці назвали «робота за інструкцією» (Work-to-rule). Її суть полягає у тому, що робітники працюють виключно за посадовими інструкціями, зокрема, стосовно охорони праці та норм безпеки. До цієї акції згодом приєднались працівники залізниці інших міст: Запоріжжя, Полтави, Тернополя, Синельникового, Миронівки (Київська обл.), Дарниці (м. Київ), Коростеня. Пізніше до «італійського страйку» приєднались працівники залізничного цеху найбільшого в Україні гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг», через що на три дні зупинилась робота комбінату.

“Сьогодні кожна людина приходить на роботу, проходить медкомісію, проводить техогляд і дивиться, чи може їхати на тому електровозі, чи не може. 99% електровозів, які є в нас – недієздатні. Тому працівник оформляє рапорт і чекає до кінця 12-годинної робочої зміни на справний електровоз. Якщо їй його не надають, то вона чекає кінця робочого дня і йде додому”, – розповів zaxid.net про робочий день у режимі «італійського» страйку в депо машиніст Андріан.

За його словами, до початку страйку депо щоденно випускало 12 електровозів, а за перші півтора дня страйку з депо виїхало усього 10 електровозів, якими керували не машиністи, а інструктори, заступник з ремонту депо та колишній начальник депо. Вантажні потяги з депо «Львів-Захід» відправляються у напрямку Чопа, кордону із Польщею, Ходорова та Лавочного. Машиніст Андріан також сказав, що через завантаженість колій депо не може прийняти усі поїзди, відтак частина з них стоїть на коліях проміжних станцій.

Працівники депо «Львів-Захід» разом із колегами з інших областей не припинятимуть акцію, поки керівництво «Укрзалізниці» не виконає їхні вимоги:

  • Підвищення заробітної плати;
  • Зменшення пенсійного віку до 55 років;
  • Покращення технічного стану локомотивів.Loading...Залишити коментар