Ізраїльський расизм

0

Цахи Халеві, зірка ізраїльського серіалу Фауд (Хаос) і колишній бойовик спецназу Дувдеван одружився на арабці. Це викликало скандал. “Біль асиміляції в усьому світі руйнує єврейську націю”, – заявив міністр внутрішніх справ Ізраїлю, лідер ультра-релігійної партії Шас Ар’є Дері, що входить в уряд.

Телеведуча Люсі Ахаріш і актор Цахи Халеві одружилися в середу ввечері на невеликій приватній церемонії біля Хадери. Про це на своїй сторінці у Facebook з посиланням на ізраїльську пресу написав користувач Michael Schrфibman.

Ахаріш – арабка, мусульманка з Дімони, Халеві – єврейський ветеран підрозділу Дувдеван (Вишня) з Петах-Тікви, пізніше знявся в ролі бойовика спецзагону псевдоарабів, які організовують політичні вбивства на окупованих Ізраїлем територіях. Іншими словами, людина зіграла самого себе. Весілля викликало палкі дебати серед багатьох політиків з приводу змішаних шлюбів в країні і в світі.

В даний час телеведуча Ахаріш працює для каналу Reshet 13. У 2015 році їй була “надана честь” запалити факел на церемонії святкування Дня національної незалежності.

Ахаріш і Халеві, як повідомляється, були таємно разом протягом чотирьох років.

Відповідно до законів Ізраїлю пари різних релігій не можуть законно одружуватися в Ізраїлі.

Політики та інші видатні громадяни стали обговорювати цю новину. Депутат парламенту від правлячої партії Лікуд Орен Хазан написав в твіттері, що він не звинувачує Ахаріш “за спокушання єврейської душі і бажання нашкодити нашій країні”, припустивши її майбутнє звернення в іудаїзм, але звинуватив Халеві в тому, що той зайшов занадто далеко в плані асиміляції. Міністр Ар’є Дері сказав по Армійському радіо: “Це їх особиста справа, але я, як єврей, якщо ви задасте мені це питання, я повинен сказати, що я проти цих речей, тому що ми повинні зберегти єврейську націю так, як ми зберігали її протягом тисяч років. Вона все ще може звернутися (в ідуаїзм – прим)”.

У свою чергу, Йоель Хассон, депутат опозиційного Сіоністського союзу, сказав, що Хазан представляє “расистські, темні ідеї, на які ми більше не можемо дивитися.”

Сам факт такої дискусії ілюструє положення в Ізраїлі і те, що при владі перебуває союз крайніх націоналістичних і релігійних партій, як і в ряді інших країн Близького Сходу.
Loading...Залишити коментар