Кабмін і профільний комітет хочуть знизити ренту для Коломойського

0

Kolomojskij-Igor

Парламентський комітет та Міністерство фінансів готовы серйозно покращити умови ведення бізнесу для групи “Приват” олігарха Ігоря Коломойського.

Так, вчора на засіданні парламентського комітету з питань податкової та митної політики була озвучена пропозиція.

Про це пише “Економічна правда” з посиланням на співрозмовника-учасника засідання комітету.

За його словами, парламентський комітет з питань податкової та митної політики може внести корективи в проект закону №5132 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” перед його прийняттям у другому читанні.

Як зазначає учасник, основна ідея – відмовитися від зниження ренти для видобувачів конденсату (з сьогоднішніх 45% і 21% до раніше запланованих 29% і 14%, в залежності від глибини свердловини). При цьому адекватне зниження ставки пропонується провести виключно для компаній, що здійснюють видобуток нафти.

Відповідна ідея була озвучена заступником міністра фінансів Євгеном Капінусом і підтримана головою “податкового комітету” Ніною Южаніною, йдеться в повідомленні.

“Свою позицію вони пояснили відсутністю джерел для компенсації 0,6 млрд грн., яких не дорахується держбюджет в разі зниження ставок для компаній, що здійснюють видобуток конденсату”, – розповів учасник.

У той же час, питання перекриття втрат від зниження ренти для видобувачів нафти, що становлять 1,7 млрд грн., вже вирішене.

В даний час 90% нафти в Україні видобуває ПАТ “Укрнафта”, яке знаходиться під оперативним контролем групи “Приват” Ігоря Коломойського.

Loading...Залишити коментар