Кабмін змінив програму житлових субсидій, – міністр

0

Кабінет Міністрів України адаптував соціальне становище громадян до дати призначення субсидій.

Про це повідомляється на Урядовому Порталі.

“Уряд відреагував на запити суспільства і вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги.” – говорить Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, в Кабінет Міністрів надійшли звернення громадян щодо того, що при нарахуванні субсидій обліковуються минулорічні доходи.

“Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії”, – наголосив Рева.

Також в повідомленні зазначається, що в травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, оскільки фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року.

“На новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017р – при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартал 2017 року. Також Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг ” – йдеться у повідомленні.

“Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним – сім’я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги”, – каже Міністр.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2017 будуть діяти такі соціальні норми на газ:

• на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 м3 на особу;

• на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;

• на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу
Loading...Залишити коментар