Канада стала другою країною, яка повністю легалізувала марихуану

0

Канада повністю легалізувала марихуану. З 17 жовтня повнолітнім жителям Канади дозволено носити або поширювати до 30 г марихуани в рекреаційних цілях. У домашніх умовах дозволено вирощувати до чотирьох рослин і робити харчові продукти з вмістом канабіноїдів для особистого вживання.

C 17 жовтня в дію вступили відповідні законодавчі зміни, згідно червневого законопроекту Сенату.

Залежно від провінції та регіону можуть дещо відрізнятися правила і умови продажу і вживання конопляних продуктів. Основне – покупець повинен бути повнолітнім. У деяких регіонах дозволено вирощувати марихуану в домашніх умовах в обмеженій кількості.

Легалізація марихуани – передвиборна обіцянка прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо

Він обіцяв легалізувати марихуану в ході передвиборної програми. Це дозволило йому отримати підтримку від молодого електорату. Попередньо планувалося, що марихуану легалізують з 1 липня, але через тривалі парламентські дебати з цього приводу рішення довелося відкласти. Свого часу політик говорив, що головний плюс від легалізації марихуани полягає в тому, що це дозволить вивести з тіні доходи злочинних угруповань, а також обмежити можливість неповнолітніх купувати наркотик, що підвищить рівень безпеки в країні.

Мета легалізації

Влада Канади впевнена, що медичне призначення буде в пріоритеті при використанні марихуани. Але якщо раніше для придбання канабіноїдів потрібно було мати висновок лікаря, то тепер такої необхідності немає.

Тобто марихуану будуть використовувати, перш за все, в рекреаційних цілях.

Як приклад, продавець марихуани Томас Кларк з міста Нова Шотландія (Манітоба, Канада) розповів про те, що першою людиною, якій він продав марихуану легально, став його батько, а другим – жінка, яка страждає від розсіяного склерозу.

Точки реалізації

На даний момент придбати марихуану можна тільки в певних точках реалізації або онлайн. В перший день легалізації в країні запрацювало більше ста точок продажу каннабісу.

Обмеження і покарання

Незважаючи на те, що на законодавчому рівні вживати марихуану дозволено, з’явилося чимало змін, що посилюють заходи покарання за керування транспортним засобом під впливом наркотичної речовини. Також правоохоронці отримали спеціальні технічні пристрої, що дозволяють виявити канабіноїди в крові водіїв.

Дохід від легалізації

Доходи бюджетів на різних рівнях від легалізації марихуани поповняться на 8 мільярдів канадських доларів за рахунок певної галузі промисловості.

Наприклад, при частковій легалізації індустрія виробництва марихуани в США принесла державі дохід в розмірі близько 9 мільярдів американських доларів.

Ситуація в світі

У грудні 2013 року марихуану легалізували в Уругваї.

Канада стала другою країною в світі і першою в G7, де реалізація марихуани дозволена на законодавчому рівні.

На території США дозвіл використовувати марихуану в рекреаційних цілях діє в дев’яти штатах, тоді як її вживання за медичними показниками – в 30 штатах.
Loading...Залишити коментар