Каннський фестиваль звинуватили в дискримінації - Перший Соціальний

Каннський фестиваль звинуватили в дискримінації

0

festival_de_cannes

В дискримінації за гендерною ознакою звинуватили організаторів цьогорічного Каннського фестивалю. Причиною цьому став список фільмів, які будуть представлені на фестивалі вже в кінці травня.

Лише 3 з 20 фільмів на фестивалі зняті жінками. Це картини Андреа Арнольд, Ніколь Гарсіа і Тоні Ердманн. Ці фільми складають 15% від усіх конкурсних фільмів. Таким чином знову постало питання про гендерну нерівність у кінематографі.

Чотири роки тому 800 кінематографістів та кінематографістів підписали відкритого листа, засудивши відсутність жінок-режисерів в списку претендентів на «Золоту пальмову гілку». З того часу гендерний склад журі був збалансований, але єдиною переможницею фестивалю залишається Джейн Кемпіон, яка отримала «Золоту пальмову гілку» у 1993 році за фільм «Піаніно».

Проте арт-директор Тьєррі Фремо заявив в інтерв’ю The Hollywood Reporter, що це не є проблемою фестивалю.

«Для того, щоб бачити більше жінок у Каннах, ми повинні мати більше жінок в кіно. Канни – це не проблема. Не звинувачуйте Канни», – говорить він.

«Є так багато рівнів жінконенависництва, що люди навіть не розуміють, з чого воно починається. Від “ви повинні носити високі підбори” один крок до “ми не сприймаємо вас як режисера”», – заявила актриса Роуз МакГоуен.

Нагадаємо, у 2016 році до складу журі Каннського фестивалю увійшли актриса Кірстен Данст, французька зірка Ванесса Параді, італійська актриса і кінематографіст Валерія Голіно та іранська продюсер Катаюн Шахаб. Голова журі – австралійський режисер Джон Міллер. 69-й фестиваль пройде з 11 по 22 травня.
Loading...Залишити коментар