Капіталістичний реванш у Австрії

0

Спекотне літо ще не закінчилося, пора відпусток триває. Триває і класова боротьба між трудівниками і капіталом. Ось що повідомив один з профспілкових сайтів (IGMetall) про протест трудящих в сусідній Австрії, пише РКД. 

Правий «народний уряд» (так себе називає буржуазна влада в Австрії) ÖVP і FPÖ на чолі з федеральним канцлером Себастьяном Кунцем запропонували прийняти закон про 12-годинний робочий день. Вступить в силу він уже в вересні 2018 року. В цьому законі, крім збільшення робочого дня, також передбачаються інші антинародні зміни в існуюче законодавство країни, зокрема ослаблена роль робочих рад та профспілок.

До сих пір роботодавець, який бажає збільшити робочий час своїх працівників, повинен був довести економічну доцільність такого заходу і отримати на це згоду робочих рад. За новим законом, який планується прийняти вже 1 вересня, адміністрація підприємств отримує право одноосібно вирішувати – вводити на підприємстві 12-годинний робочий день, чи ні. Таким чином, 60-годинний робочий тиждень стає для австрійських трудящих реальністю.

Багато робітників в Австрії були просто приголомшені такими планами уряду і масово вийшли протестувати, тримаючи в руках плакати з закресленою цифрою 12.

Австрійські профспілки бачать в новому законі масовану атаку на «соціальне партнерство». До сих пір зміни в законодавстві країни, що зачіпають права трудящих, обговорювалися заздалегідь з представниками робітників. Однак при канцлері Крузе з’явився «новий модний стиль» роботи уряду – неоліберальний уряд скорочує права робітників, де тільки можна, не радячись з організаціями працівників, розповідає член австрійського профспілки Pro-Ge пан Слачек.

Даний законопроект про збільшення робочого дня був направлений в парламент на прискореній основі – без розгляду експертів і профспілок.

Однак масові демонстрації трудящих за участю більш ніж 100 000 чоловік змусили буржуазний уряд включити в законопроект слово «добровільно» (Freiwillig), яке означає, що робітники можуть працювати по 12 годин тільки в добровільному порядку.

Зрозуміло, це слово – всього лише «фількіна грамота» – ця «добровільність» буде тільки на папері. Адже економічно залежні від капіталістів робітники не зможуть захиститися від тиску. Їх просто поставлять перед вибором: або працюй по 11-12 годин на день, або йди на всі чотири сторони.

Робочі Австрії розуміють, що тиск капіталу на робітничий клас з кожним днем ​​посилюється. Даний антинародний законопроект далеко не перший, прийнятий за останній час, це аж ніяк не єдина міра по збільшенню прибутків капіталістів і урізання прав трудящих. Наприклад, паралельно зі збільшенням робочого дня в Австрії скорочуються соціальні допомоги по догляду за дітьми, що серйозно погіршить становище малозабезпечених робочих сімей.

Тому робочі Австрії не збираються поступатися. Вони висунули гасло «Ми все повернемо!» (Wir hollen uns alles zurück!), маючи на увазі повернення всіх своїх минулих привілеїв і соціальних прав, які до недавнього часу були у австрійських робітників.

У соціальних мережах закон про 12-годинний робочий день викликав різко негативну реакцію, а фільм австрійської торгової палати, в якому рекламувалася перевага нового закону, засуджений інтернет-користувачами як огидна буржуазна пропаганда.

Що стосується профспілок, то вони справедливо побоюються «ефекту доміно», тобто прийняття подібних законів в інших країнах Євросоюзу, і закликають до співпраці і спільних дій профспілки в Європі.

 
Loading...Залишити коментар