Київ не понесе збитків від переробки львівського сміття

0

grybovychi_smittia

Київ не витрачає коштів на переробку львівського сміття, а збільшення об’ємів роботи не позначиться на екологічній ситуації в місті.

Про це повідомила прес-служба мера Києва Віталія Кличка.

«Враховуючи те, що київський сміттєспалювальний завод «Енергія» влітку завантажений на третину, ми ухвалили рішення простягнути руку допомоги львів’янам та прийняти невеликі об’єми сміття», – сказав він.

За словами міського голови, перший вантаж з 10 автомобілів прибув 2 дні тому. Усі витрати з доставки та переробки відходів лягають на Львів.

«За добу завод може прийняти до тисячі машин, 10 автівок зі Львова – це майже нічого. Ще раз хочу наголосити, що це тимчасові заходи і впевнений, що Львів зможе розв’язати проблему зі сміттям до кінця літа», – підкреслив Кличко.

Він наголосив, що спалення львівського сміття не позначиться на екології Києва: «Я хочу всіх заспокоїти, ця допомога місту Львову не створить додаткових проблем для Києва. Екологічного навантаження не створить».

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 травня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно стало відомо, що близько третини львівського сміття возять в Київ і спалюють на тамтешньому заводі. Згідно договору, після його завершення Львів повинен забрати в Києва таку ж кількість сміття.
Loading...Залишити коментар