Київ прийняв вже 3 тони львівського сміття

1

grybovychi_smittia

На київському сміттєспалювальному заводі «Енергія» відсортовано і спалено близько 3 тисяч тон сміття зі Львова.

Про це йдеться в повідомлення прес-службм Київської міськдержадміністрації (КМДА) з посиланням на заступника її голови Петра Пантелєєва.

“Ні на один зі столичних полігонів – ні на №5, ні на №6 – “львівське” сміття не надсилається. Є тільки два шляхи для відходів зі Львова – сортування і спалення на “Енергії”. Це не несе екологічних наслідків для міста, адже на зазначеному заводі рівень забруднень в результаті спалювання сміття не перевищує гранично допустимих норм”, – заявив Пантелєєв.

За його словами, Київ буде поступово скорочувати кількість відходів, що привозяться з Львова, оскільки в столиці щодня прибуває близько 100 тонн сміттєвих відходів.

“Приймати відходи Київ зможе лише до кінця липня. Ми мали чітку домовленість з львівським муніципалітетом саме з урахуванням цих термінів. З 1 серпня на заводі “Енергія” розпочнеться плановий ремонт обладнання, тому до цієї дати Львів повинен знайти інші місця для утилізації відходів”, – зазначив Пантелєєв.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 травня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно стало відомо, що близько третини львівського сміття возять в Київ і спалюють на тамтешньому заводі. Згідно договору, після його завершення Львів повинен забрати в Києва таку ж кількість сміття.
Loading...1 коментар

  1. Гость on

    Этому Пантелееву, эксперту хренову, дать бы воздух ночной на массиве понюхать. Тварь.

Залишити коментар