Київрада вирішили відзначити 250-річчя Коліївщини

0

Київська міська рада прийняла рішення про відзначення 250-ї річниці Коліївщини, натомість єврейська асоціація виступила проти.

29 травня виповнюється 250 років від дня початку Коліївщини – козацько-селянського повстання у Правобережній Україні у 1768-1769 роках, спровоковане національним та соціальним гнітом українців з боку Речі Посполитої. Повстанці почали виганяти та винищувати польське та єврейське населення в Київському і Брацлавському воєводствах. Повстання було придушене російськими військами (спільно з поляками), а повстанці-гайдамаки — страчені або заслані на Далекий Схід, серед яких Максим Залізняк та Іван Гонта.

Депутати Київської міської ради на пленарному засідання вирішили відзначити цю дату у столиці. Влада організує тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом тощо, повідомляє прес-служба КМДА.

«Рішення спрямоване на активізацію патріотичного виховання української молоді та збереження пам’яті про визвольну боротьбу українського народу», – йдеться у релізі.

За переконанням авторів документу, він сприятиме формуванню єдності української нації.

Натомість проти такого рішення виступила Асоціація єврейських організацій і громад, що висловила серйозну стурбованість рішенням Київської міської ради провести на території Києва урочисті заходи з відзначення 250-річчя Коліївщини. За словами асоціації, «підхід, запропонований Київською міською радою, важко назвати збалансованим і витриманим в дусі прагнення до історичної об’єктивності». Асоціація вважає, що потрібно відмовитися від святкування.
Loading...Залишити коментар