Кольченко припинив голодування

0

Український політв’язень Олександр Кольченко, засуджений російським судом до 10 років позбавлення волі, оголосив про припинення розпочатого раніше голодування.

Про це повідомив його адвокат Андрій Лєпєхін в Facebook, оприлюднивши написану від руки заяву Кольченка.

“Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг. Сьогодні його за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, в тюремну лікарню”, – зазначив адвокат.

За його словами, в ході голодування Кольченка кілька разів в присутності начальника колонії намагалися примусити відмовитися від неї: зокрема члени місцевої Громадської спостережної комісії РФ і представники уповноваженого з прав людини Челябінської області.

“Сама уповноважена Павлова (уповноважена з прав людини в Челябінській області Маргарита Павлова, – ред.) в колонію до Олександра не приїхала, зате написала лист в адвокатську палату, намагаючись чинити тиск вже на адвоката, з метою домогтися від мене примусити Олександра відмовитися від голодування. Представники уповноваженої, зі слів Олександра, намагалися ще і зганьбити адвоката в очах Олександра. Але ті, хто знає Олександра, розуміють, що примусити його до чого-небудь не можна. Рішення про голодування Олександр прийняв самостійно. З його слів, він готувався до оголошення голодування солідарності відразу після того, як дізнався про заяву Олега Сєнцова. Олександр з цього моменту перейшов на прийом рідкої їжі і знизив її обсяг. Як тільки “підготувався” таким чином, оголосив голодування. За цей час Олександр втратив 10 кг ваги “, – розповів адвокат.

Він запевнив, що Кольченко самостійно прийняв рішення про припинення голодування. В оприлюдненому листі політв’язень зазначає, що “переоцінив свої сили”.

“Змушений визнати, що я переоцінив свої сили – я виявився занадто слабким. Тому я вирішив припинити голодування. В іншому випадку я піддав би своє здоров’я невиправданого ризику”, – написав політв’язень.

Кольченко зазначив, що голодування в першу чергу розраховане на те, що держава (в даному випадку Росія) буде прагнути мінімізувати репутаційні втрати, в той час як “репутацію сучасної РФ навряд чи можна чимось зіпсувати”. Крім того, на думку політв’язня, візит президента Франції Еммануеля Макрона в Росію на тлі її злочинів демонструє небажання країн “нормандського формату” посилювати тиск на РФ.

“Дуже хочеться сподіватися, що я помиляюся в оцінці ситуації навколо Олега Сєнцова. І сподіваюся, він на мене не буде сердитися через те, що я так швидко здався”, – підсумував Кольченко.
Loading...Залишити коментар