Коломойський подав близько 90 позовів стосовно націоналізації ПриватБанку

0

Екс-власник «ПриватБанку» Ігор Коломойський і пов’язані з ним компанії і особи подали до суду майже 90 позовів у зв’язку з націоналізацією «ПриватБанку».

Зокрема, позови подані проти Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізосіб і державного «ПриватБанку», зазначає «Укрінформ».

Коломойський оскаржує саму процедуру виведення «ПриватБанку» з ринку (4 позови), постанову Кабміну про входження держави в капітал фінустанови (2 позови) і намагається розірвати поруку по кредитах рефінансу (1 позов).

До судів подано також 42 справи, в яких позивачі намагаються оскаржити те, що вони пов’язані з власниками Приватбанку. Зокрема, це позови від сім’ї Суркісів, футбольного клубу Динамо Київ, який очолює глава сім’ї, і «Акцент Банку», який є власністю родини.

Ще 19 справ направлено до суду з метою скасувати процедуру ball-in, коли депозити великих вкладників ставали капіталом банку при націоналізації.

За 17 справами офшори і фізичні особи, визнані пов’язаними з «ПриватБанком», що оскаржують припинення нарахування відсотків по депозитах.

Зазначимо, що раніше Коломойський подав ще один позов до суду до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабінету Міністрів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів і «ПриватБанку».

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу «ПриватБанку» в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.

З метою оздоровлення «ПриватБанку» НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.

Окрім того, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку».
Loading...Залишити коментар