Консульство Чехії у Львові не встигає видавати робочі візи всім бажаючим

0

workers_chezh_republic

Консульство Чеської Республіки у Львові не встигає справлятися з потоком бажаючих працевлаштуватися в Чехії.

Це призвело МЗС до створення плану з розширення кількості співробітників Консульства, – повідомляє “Радіо Прага”.

Як наголошується в повідомленні, міністерство закордонних справ ЧР ще в минулому році найняло п’ятьох нових співробітників для Консульства – в цьому році планується знайти ще чотирьох. Це має сприяти прискореної обробці заяв. Сьогодні при подачі заяви на отримання робочої карти заявнику доводиться чекати як мінімум півроку. При цьому в довгострокових планах МЗС – збільшення кількості прийому заяв, так як, незважаючи на кількість бажаючих з боку України, пропозиція не відповідає зростаючому попиту з боку чеських фірм.

«У зв’язку з тим, що Уряд ЧР в минулому рік прийняло рішення про режим прискореного прийому заявок від робітників з України, ми, як Міністерство закордонних справ, слідуємо цьому рішенню, і зі свого боку намагаємося знайти способи, як цей набір зробити більш ефективним» , – прокоментувала ситуацію Ірена Валентова, заступник прес-секретаря МЗС.

Плани Міністерства не подобаються, перш за все, представникам чеських профспілок: на їхню думку, робочу силу можна знайти в самій Чехії, якщо запропонувати зарплату належного рівня. На сьогоднішній момент у чеських громадян просто відсутня мотивація для виконання роботи низької та середньої кваліфікації. На ринку праці при цьому, згідно зі статистикою, не вистачає близько 100 тис. співробітників. Цього року Чехія збирається в цілому прийняти 5500 працівників з України – при цьому 500 місць розраховано на працівників з вищою освітою. Фірми вимагають робочих якомога швидше – по всій республіці вже довгий час зяють порожні робочі місця.

Ян Рафаїл, віце-президент Союзу промисловості та транспорту, вважає, що проблема нестачі робочої сили гальмує розвиток чеської економіки і змушує багато фірм відмовлятися від нових замовлень і виконувати існуючі із запізненням: «Вже більше півтора року ми співпрацюємо з усіма рівнями Центр Зайнятості, для того, щоб знайти співробітників. Сьогодні вже дійсно людей просто немає: рівень безробіття нижче 2%. І ми абсолютно не згодні з профспілками, які стверджують, що причиною є низькі зарплати – вакансії, які ми пропонуємо і українцям, часто перевищують 20 000 крон (750 євро) ».

На думку Яна Рафая, вибір України є ідеально обгрунтованим: «Ідеальну робочу силу ви шукаєте там, де, по-перше, присутня необхідна кваліфікація, і де схожа культура і релігія. Україна з усіх інших країн є логічним рішенням, тому що технічна освіта в цій країні на хорошому рівні, також присутній технічний досвід з минулого. Велика кількість людей зацікавлена в переїзді до Чехії. Подолання мовного і культурного бар’єру також набагато легше в порівнянні з іншими країнами».




Loading...



Залишити коментар