Кримінальна відповідальність за медичну реформу?

0

Опозиція вимагає кримінальну відповідальність за необгрунтоване закриття медичних закладів під час проведення владою антинародної “медичної реформи” та наполягає на обов’язковому погодженні цього питання з громадою.
Відповідний законопроект зареєстрували народні депутати України фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов та Андрій Павловський.

У пояснювальній записці до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо залучення місцевих громад та громадських організацій до вирішення питань оптимізації, реорганізації або ліквідації мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я) зазначається, що під виглядом «медичної реформи» по всій країні відбувається закриття лікарень та скорочення медперсоналу, приватизація та перепрофілювання медичних установ. Така політика є антисоціальною і спрямованою на звуження обсягу конституційних прав громадян, – переконані автори законодавчої ініціативи.

Так, у Донецькій області протягом 2012 року ліквідовано лікарні в 6 містах. У місті Кіровське закрито єдину лікарню в місті, в Ясинуватій і Авдіївці закрито по одній з двох лікарень. Також, ліквідовуються лікувальні заклади і в інших регіонах, зокрема скорочено номерну лікарню у селі Лазірки Оржицького району Полтавської області, дільничну лікарню у селі Пальміра на Черкащині.

Крім лікувальних закладів скорочується чисельність пологових будинків. Так, у Дніпропетровській області ліквідовано 16 пологових будинків. При цьому, за даними Дніпропетровського управління статистики, в регіоні спостерігається зростання смертності дітей віком до одного року майже на 8%.

Депутати нагадують, що відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Автори проекту також підкреслюють, що у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.

Відповідно Турчинов та Павловський у своєму законопроекті пропонують, щоб під час оптимізації, реорганізації або ліквідації державних та комунальних закладів охорони здоров’я, до цього процесу максимально залучалась громадськість.

Щодо державних закладів пропонується узгоджувати подібні ініціативи з громадськими радами при центральних та місцевих органах влади, а стосовно комунальних закладів – приймати такі рішення лише на підставі результатів місцевого референдуму.

Також передбачена кримінальна відповідальність за порушення встановленого законом порядку скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

 
Loading...Залишити коментар