Кримський завод Фірташа отримує сировину з материка, – нардеп

0

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв стверджує, що однією з головних цілей його візиту на Херсонщину є вивчення ситуації з постачанням електроенергії в Крим – на завод «Кримський титан» українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Про це Джемілєв розповів на брифінгу 21 серпня, повідомляє кореспондент Крим.Реаліі.

«Ми отримуємо інформацію про те, що якась частина електроенергії надходить на завод Фірташа. На цю тему розмовляли з главою адміністрації (Херсонської області – КР). Чому так відбувається? Є різні пояснення. Одні кажуть, що якщо не поставляти енну кількість електроенергії туди, то там може статися техногенна катастрофа. Але я думаю, що вона не зовсім обгрунтована, так як на заводі Фірташа є свої енерговирабативающіе пристрої, яких достатньо для того, щоб запобігти цій техногенну катастрофу. Виходить, що електроенергія використовується у виробничих цілях для заводу, який не платить ні копійки українському бюджету, а працює на Росію », – сказав він.

Мустафа Джемілєв зазначив, що це питання буде винесено на обговорення в Раді національної безпеки і оборони України.

За його словами, основна сировина, яке споживає завод в кримському Армянську, ільменіт, надходить з материкової України.

«По-моєму, надходить з Житомирської області. Теж будемо розбиратися, як виходить так, що Житомир поставляє сировину на окуповану територію. Якими шляхами, які існують договори. Власне кажучи, це і була одна з головних причин мого приїзду – розібратися на місці», – заявив Джемілєв.

У липні 2017 року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що сировина для роботи підприємства незаконно доставляють до Криму з Житомирської області.

Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще в 1971 році, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Groop DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану – речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічної промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Groop DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». У 2015 році ПрАТ «Кримський титан» було перейменовано в «Юкрейніан кемікал Продактс».
Loading...Залишити коментар