Курди в Німеччині протестували проти політики Ердогана

0

kurdy

На вулиці німецького Кьольна вчора вийшли близько 30 тисяч курдів. Вони виступали проти політики президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана стосовно їхнього народу та вимагали звільнити лідера Робітничої партії Курдистану (РПК) Абдуллу Оджалана.

Багато демонстрантів тримали прапори з портретами Оджалана, на сцені також були вивішені його портрети, передає DW.

Учасники акції вважають, що тільки за умови звільнення Оджалана і за участю РПК можливо мирне вирішення конфлікту в Туреччині.

Акцію охороняли понад тисячу правоохоронців. Демонстрація пройшла на березі Рейну, на тому ж місці, де в кінці липня свою багатотисячну акцію на підтримку Ердогана провели турки.

РПК вважається в Туреччині, США і ЄС терористичною організацією. Поліція Кельна заборонила демонструвати символіку “Робочої партії Курдистану” на масовому заході.

Голова Лівої партії Німеччини Бернд Ріксінгер, виступаючи на демонстрації, назвав скандалом загравання німецького уряду з Ердоганом, який “зневажає демократію ногами і веде війну з власним народом”.

Оджалан знаходиться в Туреччині в ув’язненні. З 1998 по 2009 рік він був єдиним в’язнем на острові в Мармуровому морі. З 2011 року Оджалана позбавили права зустрічатися з адвокатами. У 2013 році він заявив про необхідність переходу від збройного протистояння до протистояння політичному. Вже протягом кількох місяців немає ніяких відомостей про його стан.

У південно-східній частині Туреччини з новою силою спалахнули збройні зіткнення між турецькою армією і бойовиками РПК. Жертвами зіткнень в ніч на суботу, 3 вересня, в розташованій на кордоні з Іраном провінції Ван стали кілька десятків людей. Курди активно протистояли наступу Ісламської держави в Сирії, після чого вони уклали перемир’я з Туреччиною. Однак, після того, як восени в Туреччині відбулись парламентські вибори, де більшість отримала партія Ердогана, перемир’я зупинилось, а недавно турецька армія розгромила їхній центр – Рожаву.
Loading...Залишити коментар