КВПУ пікетує посольство Республіки Білорусь

0

Конфедерація вільних профспілок України та її членські організації розпочали акцію протесту біля посольства Республіки Білорусь в Україні (Київ, вулиця Михайла Коцюбинського, 3).

Таким чином у День солідарності з незалежними профспілками Білорусі представники українського незалежного профспілкового руху висловили своє обурення щодо утисків прав профспілок у сусідній країні та передадуть представникам посольства звернення з низкою вимог.

На заклик Міжнародної конфедерації профспілок та Глобального союзу IndustriALL профспілкові організацій у всьому світі проводять солідарні акції протесту та надсилають листи білоруській владі, пишуть на сайті КВПУ.

У серпні 2017 року в офісах Білоруської профспілки працівників радіоелектронної промисловості (РЕП) і Білоруської Незалежної профспілки гірників, хіміків, нафтопереробників, енергетиків, транспортників, будівельників та інших працівників (БНП), а також у приватних квартирах їхніх керівників поліція провела обшуки у зв’язку з нібито нецільовим використанням засобів та ухилянням від сплати податків. Тоді ж силовики конфіскували комп’ютери та інші матеріали, й таким чином заблокували діяльність профспілок. Ігор Комлік, головний бухгалтер профспілки РЕП, провів три місяці в тюрмі. Розслідування цієї справи було продовжено до 1 травня 2018 року.

У березні цього року чотирьох активістів РЕП,зокрема заступницю голови профспілки Зінаїду Михнюк, зупинили та обшукали на кордоні з Литвою, звідки вони поверталися із профспілкового семінару. Такі принизливі процедури також застосовувалися до голова РЕП Геннадія Фединіча.

Глобальний союз IndustriALL твердо переконаний, що дії білоруського уряду є реакцією на активну позицію профспілки РЕП в організації протестів на початку минулого року проти сумнозвісного президентського Декрету щодо оподаткування безробітних непомірним податком. Під впливом масових протестів владі довелося скасувати цей документ, але його нова редакція, яка почне діяти у 2019 році, не набагато краща. Наприклад, у ній передбачено, що безробітні повинні будуть відшкодовувати вартість послуг, що субсидуються державою.

КВПУ разом з колегами із різних країн закликає білоруську владу:

– припинити переслідування незалежних профспілок в Білорусі;

– виконувати міжнародні зобов’язання Білорусі, зокрема, норми Конвенції № 87 Міжнародної організації праці про свободу об’єднань і захист права об’єднуватися в профспілки;

– зупинити масові допити рядових членів профспілки РЕП (на допитах побували вже понад 400 осіб), а також припинити кримінальне переслідування лідерів профспілки Геннадія Фединіча та Ігоря Комліка.
Loading...Залишити коментар