Лідер Каталонії підписав декларацію проголошення незалежності - Перший Соціальний

Лідер Каталонії підписав декларацію проголошення незалежності

0

Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку, повідомляє Associated Press.

Журналіст Амічай Штайн опублікував у Twitter фото документа. Зазначають, що документ не набуде чинності до переговорів з іспанським урядом, на які розраховує Каталонія.

Окрім Пучдемона, підписи під документом поставили його заступник Оріол Жункерас, спікер парламенту Карме Форкадель і депутати політичних сил, які підтримали референдум про незалежність.

Раніше голова уряду Каталонії закликав регіональний парламент відкласти проголошення незалежності, щоб налагодити діалог з Мадридом у питанні виходу з Іспанії.

Вранці іспанський уряд оголосив про позачергове скликання з питань каталонської кризи.

Засідання відбудеться сьогодні, 11 жовтня. Урядовці мають обговорити наступні кроки офіційної влади після проголошення Каталонією символічної декларації про незалежність.

Перша заступниця прем’єр-міністра Іспанії Сорая Саенс де Сантамарія заявила, що лідер Каталонії Карлес Пучдемон своїми діями занурив Каталонії у ситуацію «найглибшої нестабільності».

Влада Каталонії оголосила на 1 жовтня референдум, який мав би вирішити чи регіон залишиться у складі Іспанії. Попередній референдум у 2014 році, який не мав юридичної сили засвідчив серйозну перевагу прихильників незалежності Каталонії.

5 вересня парламент Каталонії прийняв закон про референдум, яким визнано легітимність планованого волевиявлення.

У день референдуму відбулись масові протести прихильників незалежності, які реагували на те, що іспанська поліція блокувала проведення референдуму під час його проведення і до того. За різними даними постраждали до 1000 людей.

Влада Каталонії оголосила, що явка на референдумі склала близько 43% і результати однозначні – 90% проголосували за незалежність.

3 жовтня в Каталонії почався загальний страйк, ініційована профспілками.

Недавно іспанська влада відмовилась іти на переговори з каталонським урядом.
Loading...Залишити коментар