Лікарі вийдуть пікетувати Міністерство охорони здоров’я

0

medyky-izmail

17 серпня із Запоріжжя в Київ приїдуть лікарі швидкої допомоги, щоб пікетувати Міністерство охорони здоров’я.

Причиною пікету стали так звані реформи, які направлені не на покращення медицини, а на економію коштів там де економити просто не можна.

«Це полягає в тому, що планується зменшити кількісний і якісний склад бригад. Тобто, замість трьох або чотирьох працівників виїжджатимуть двоє людей, один з яких – водій, і другий – це медик. Ми вважаємо, що смертність на госпітальному етапі буде збільшуватися в десятки тисяч разів по всій Україні», – висловив свою думку голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги міста Запоріжжя Анатолій Сидоренко.

«Якщо цю реформу введуть в справу, то кількість населення досить зменшиться. Мети цього дві – заощадити гроші і розвинути систему приватної медицини. Єдина безкоштовна оперативна служба буде зруйнована. Ініціатор реформи – новий міністр Супрун, яка приїхала з Америки. Вона хоче зробити «американський варіант», при тому, що у нас немає нормальних доріг, стаціонарних відділень, сімейної медицини. У нас нічого немає, тільки стара система, яку просто хочуть зруйнувати», – роз’яснює журналістам «Вместе» профспілковець.

Разом з медиками «швидкої» із Запоріжжя обіцяють вийти на протест і іхні київські колеги по цеху.

«Це гірше, ніж реформа МВС. У нас життя людей. Хворий або помре або стане інвалідом, ось така перспектива. До акції приєднаються лікарі київської «швидкої». Вимоги – не руйнувати ту службу, яка перевірена десятиліттями, залишити її в тому режимі, в якому вона працює, поліпшити фінансування, і почати реформу з стаціонарів. У нас бригада повинна бути як мінімум 3 людини, а вони кажуть, що за новою реформою 2 людини, і «знайдете стороннього». Як можна удвох завантажити 100-кілограмову людину в машину? Вони всі хочуть перевантажити на «швидку», яка приїжджає через годину. Ти дзвониш на «103», а тобі кажуть, що бригада приїде через годину. Вона може приїхати і через дві, тому що по 120-тисячному Хортицькому районі буде їздити дві машини. А парамедики – на ДТП, і на інші події», – констатував Сидоренко.
Loading...Залишити коментар